{{office.HeaderText}}

{{office.Address}}

{{office.TeleponeNumber}}

{{office.MobileNumber}}

{{office.Email}}

7 sposobów na skuteczne wdrożenie online nowego pracownika (onboarding)

  1. Szczegółowy plan wdrożenia nowego pracownika tzw. onboarding – zbuduj szczegółowy plan wdrożenia tak abyś Ty i Twój pracownik wiedział co i kiedy się wydarzy. Plan wdrożenia może być przedstawiony w prezentacji PowerPoint, gdzie każdy slide opisuje jeden dzień wdrożenia lub w Excel – wybór narzędzia należy do Ciebie.
  2. Wyznacz cele – jasno przedstaw cel każdego zadania, tak aby pracownik rozumiał kiedy dane zadanie jest uznane za zakończone np. wyznacz cel szkolenia online, spotkania online lub innego zdania.
  3. Wyślij kwiaty - pierwszego dnia pracy wyślij kwiaty na domowy adres swojego nowego pracownika. Może to być forma powitania nowego członka zespołu, nawet jeżeli pracuje zdalnie.
  4. Wyślij zaproszenia do kalendarza – zapraszaj na spotkania wybranych pracowników wysyłając im zaproszenia do kalendarzy, tak aby każdy znał cel spotkania, kiedy i co zostanie na nim omówione.
  5. Komunikuj się – jako pracodawca musisz pamiętać, że to bardzo ważne aby skutecznie wprowadzić nowego pracownika do firmy drogą online. Nowy pracownik musi się poczuć częścią zespołu nawet jeżeli pracuje zdalnie.
  6. Przybliż kulturę organizacyjną – to kolejny sposób na zbudowanie w nowym pracowniku poczucia przynależności do firmy - możesz wysłać nowemu pracownikowi zestaw gadżetów firmowych np. koszulkę z logo firmy itp.
  7. Zadania na start – przygotuj zestaw zadań do wykonania przez nowego pracownika w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Cele tych zadań muszą być dobrze opisane. W ten sposób twój nowy pracownik uniknie poczucia frustracji wynikającej z braku zaangażowania w nowe działania. Będzie miał poczucie, że jego wiedza i doświadczenie są cenne dla nowej firmy.
Category: Wskazówki